3 داستان مجزا از آموزه‌های استاد کارینا

در این مقاله قصد داریم به آموزه‌های استاد کارینا به دانشجویانش بپردازیم. 3 داستانی که از این استاد در ادامه مطرح می‌شود، عبارتند از:

 • فیل سفید در معامله‌گری
 • عمل بای پس قلب
 • سارقین کت‌ و شلواری

 

آموزه‌های استاد کارینا فیل سفید در معامله‌گری

آموزه‌های استاد کارینا

آموزه‌های استاد کارینا

 • در یکی از جلسات، استاد کارینا صحبت‌های خود را اینگونه شروع کرد:

 

دانشجویان عزیز، امروز می‌خواهم که با شما درباره‌ی یک موضوع مهم صحبت کنم که نه تنها در ترید، بلکه در زندگی شخصی شما نیز موثر خواهد بود. ابتدا اجازه بدهید یک حکایت روایت کنم و سپس به سراغ اصل ماجرا بروم.

در ایام قدیم، یک پادشاه فیل سفیدی به عنوان پیشکش، به پادشاه کشور مجاور خود تقدیم می‌کند. از آن جا که فیل سفید در آن کشور کمیاب بوده است، مردم این کشور این نوع فیل را بسیار دوست داشته و حتی آن را مقدس می‌پنداشتند. در زمان رسیدن هدیه به مقصد، فرستادگان در ستایش فیل سخنان زیادی می‌گویند و حتی درباریان پادشاه نیز به رسم همیشه و به جهت چاپلوسی، به خواندن شعر برای پادشاه می‌پردازند.

پادشاه که با شنیدن این تعاریف، به وجد آمده بود، دستور می‌دهد که خانه‌ی زیبایی برای این حیوان بسازند و به او غذای مناسبی جهت تناول بدهند و چندین نفر را نیز مامور حفاظت از آن می‌کند.

 

 • در ادامه‌ی آموزه‌های استاد کارینا وی ادامه داد:

 

فیل‌ها طول عمر بالایی (حدود 90 سال) دارند و نسل‌های بعدی بدون درک اهمیت این فیل، هزینه‌های سنگینی برای نگهداری فیل سفید قصه و حتی بچه‌های آن می‌کردند. از سوی دیگر هیچکس نمی‌توانست این فیل را کنار بگذارد و از محافظت آن سر باز بزند. دلیل آن‌ها هم این بود که حیف است پس از این همه خرج، او را رها کرد.

 

 • استاد ادامه داد:

عزیزان این فیل سفید در مدیریت یک استعاره از چیزی است که هزینه‌های بالایی را متحمل شده است و در عین حال کاربرد و منفعتی ندارد. اما به جهت همین هزینه‌ها عزمی برای کنار گذاشتن آن وجود ندارد.

لذا باید از این داستان درس عبرت گرفت. فیل‌های سفید زیادی در معاملات شما وجود دارند. تا به حال چندین بار معامله‌ی در ضرر خود را نبسته‌اید، تنها به این خاطر که ضرر زیادی کرده‌اید. یا اینکه چقدر روش‌های مختلفی فرا گرفته‌اید اما به دلیل صرف هزینه و زمان زیاد، حاضر به کنار گذاشتن آن نیستید. حتی مجموعه‌ای از رفتارها در شما نهادینه شده است اما به دلیل عادت نمی‌توانید آن را ترک کنید.

 • آموزه‌های استاد کارینا در این بخش به پایان رسید اما استاد در انتها به یک نکته‌ی مهم اشاره کرد:

دلبستگی‌های بی پایه‌ی خود در زندگی و معاملات را رها کنید و به فیل سفید خود اجازه جدایی بدهید. این فیل‌ها هیچ فایده‌ای برای شما ندارند.

آموزه‌های استاد کارینا عمل بای پس قلب در معامله‌گری

آموزه‌های استاد کارینا

آموزه‌های استاد کارینا

 • در یکی دیگر از جلسات استاد یکی دیگر از مباحث آموزشی را شروع کرد. او صحبت‌های خود را اینگونه آغاز نمود:

سلام به دانشجویان عزیزم. مبحث امروز پیرامون یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در بازارهای مالی است. این مسئله را که به سبک معامله‌گری بازمی‌گردد، به شما خواهم گرفت.

 • قضیه‌ی عمل بای پس، از آموزه‌های استاد کارینا است که او اینگونه آن را تعریف نمود:

اجازه دهید ابتدا داستانی را با شما به اشتراک بگذارم. حدود سال 2010 یکی از دوستان بنده به ناراحتی قلبی دچار شد. یکی از رگ‌های قلب او بسته شده بود و پزشکان برای حل این مشکل، از یک فنر در داخل قلب او استفاده کرده بودند. متاسفانه این کار چندان موفقیت آمیز نبود و پزشکان به او گفتند باید عمل بای پس قلب انجام دهد. در این عمل یک راه فرعی برای کارایی بهتر قلب ایجاد می‌شود.

من که بعد از مدتی او را دیدم، از وی پرسیدم، آیا بعد از اولین عمل، در شیوه‌ی زندگی‌ات تغییری دادی؟ او قاطعانه جواب داد که هرچند پزشکان برنامه‌ی غذایی خاصی برای او در نظر گرفتند اما تغییر چندانی در زندگی وی ایجاد نشده بود. چرا که او این برنامه را جدی نگرفته بود.

به او گفتم، وقتی تو تغییری در زندگی خود ایجاد نکردی، چطور انتظار داشتی که مشکلت دوباره عود نکند. وقتی که عامل به وجود آمدن انسداد را برطرف نکرده‌ای، آیا انتظار بهبودی داری؟ به همین جهت گفتم با پزشکش مشورت کند و در صورت اجباری نبودن عمل آن را عقب بیندازد.

 • استاد ادامه داد:

بله عزیزانم. به دوستم فشار آوردم تا ابتدا سبک زندگی خود را تغییر دهد. او ورزش می‌کرد و روی تغذیه‌ی خود کار می‌نمود. این موضوع چند سال گذشت و وقتی او را دیدم حالش بهتر شده بود و حتی عمل مجددی انجام نداده بود. از سویی بسیار خوشحال و مشعوف شده  بود.

 • در ادامه‌ی آموزه‌های استاد کارینا وی به ارتباط این داستان با معاملات روزانه ما اشاره کرد:

بنابراین به شما می‌گویم که اگر یک معامله‌گر ضعیف و ناموفق می‌باشید، بهتر است به دنبال تغییر سبک ترید خود باشید. حتی اگر چندین سال است که از یک روش استفاده می‌کنید، باید آن را ترک کنید و شیوه‌ی جدیدی را بیازمایید.

مثلا بنیامین، پسرم، تا وقتی که مدل نشستنت را اصلاح نکنی، از گردن درد راحت نخواهی شد. یا تو فرانسیس، اگر سبک غذا خوردن خود را تغییر ندهی، زخم معده همیشه در کنارت خواهد ماند.

 • سپس استاد رو به همه اشاره کرد:

عزیزانم، اگر بیش از حد تصادف می‌کنید، باید سبک رانندگی خود را تغییر دهید. اگر با دیگران ناسازگاری دارید، باید مدل رفتاری خود را اصلاح کنید. در صورتی که به بیماری گوارشی دچار هستید، باید عادت غذایی خود را عوض کنید. بنابراین هر مشکلی که دارید، تنها در صورت تغییر سبک و عادت‌های خود قادر به برطرف نمودن آن خواهید بود.

 • سپس استاد کارینا گفت:

اگر یک خانه آتش بگیرد، اول باید شیر اصلی گاز را بست و سپس به خاموش کردن آتش داخل خانه پرداخت. تغییر سبک شما، همان خاموش کردن شیر اصلی است. رفتارهای زیادی به طور غلط توسط شما در معامله تکرار می‌شود و این رفتار ها به عادت بدل می‌گردد. کم صبر بودن در حد سود، زیاد صبر کردن در حد ضرر، عدم انتخاب حد ضرر، نداشتن برنامه و سایر نکاتی که حتما می‌دانید، از جمله اشتباهات معامله‌گران است.

 • آموزه‌های استاد کارینا در این جلسه نیز با این جمله به پایان می‌رسد:

اگر عادات و رفتار اشتباه شما اصلاح نگردد، هرگز به فکر موفقیت در بازار نیفتید. چرا که در پایان با ضررهای بزرگ کنار خواهید رفت.

آموزه‌های استاد کارینا سارقین کت‌ و شلواری در بازارهای مالی

آموزه‌های استاد کارینا

آموزه‌های استاد کارینا

 

 • در ادامه به یکی دیگر از آموزه‌های استاد کارینا می‌رسیم. در این قسمت استاد به شاگردان خود می‌گوید:

سلام عزیزان دلم. امروز قصد دارم به بررسی یک مساله بپردازم که اطلاع ازآن، بسیار مهم است. با رونق گرفتن بازارهای مالی، افراد زیادی نیز جهت کلاهبرداری وارد آن شده‌اند. این افراد به مانند همه‌ی مشاغل دنیا، شگردهایی در روند خود دارند، پس باید با آن‌ها آشنا شوید. این شیادان کت و شلواری با روش‌های مختلف سر شما کلاه می‌گذارند و جیب شما را خالی می‌کنند.

 • در ادامه استاد به مرور چند دسته از این کلاهبرداران پرداخت:

 

 • دسته‌ی اول کلاهبرداران کت و شلواری – مدعیان کاذب سودهای زیاد

اولین دسته از این کلاهبرداران در آموزه‌های استاد کارینا مدعیان دروغین سودهای کلان هستند. نظر استاد کارینا درباره‌ی این افراد در کلاس اینگونه است:

دسته‌ی اول افرادی هستند که با پخش عکس‌های خود و صحبت‌های دروغین در بستر اینترنت و فضای مجازی، سعی می‌کنند به دیگران القا کنند که دائما در حال سودهای فراوان هستند.

عزیزان من باید بدانید که اگر کسی در مارکت به سودهای خوبی برسد، قطعا دارای خضوع خواهد بود. چرا که موفقیت در بازار مستلزم داشتن یک ذهن آرام و به دور از هرگونه هیجان است. حتما مثال درخت هرچه پر بارتر افتاده‌تر را شنیده‌اید. اگر کسی در بازار به سودهای بالایی رسیده باشد، نیازی به این همه خودنمایی ندارد.

در این مرحله از عزت نفس صحبت نمی‌کنیم بلکه از بازاری صحبت می‌کنیم که از کوچکترین اشتباه شما نخواهد گذشت. کافی است ذره‌ای بترسید تا نتیجه‌ی آن را ببینید. البته عکس این موضوع صحت ندارد. یعنی اگر فردی آرام باشد، حتما فرد موفقی نیست، اما یک فرد موفق در بازار حتما آرامش لازم را دارد.

 • در ادامه‌ی آموزه‌های استاد کارینا ، وی درباره‌ی سارقان دسته‌ی اول اینگونه صحبت کرد:

سعی کنید از این افراد تا حد ممکن دوری کنید. این افراد حتی در سارقان دسته‌ی دوم که به آن اشاره خواهم کرد، نیز حضور دارند. از این افراد هیچ سودی به شما نمی‌رسد، بنابراین به دنبال معامله‌گران سفید بگردید. اگرچه یافتن این افراد کمی سخت است اما غیر ممکن نیست. فراموش نکنید این دسته از سارقان، آرامش را از ذهن شما دزدیده و انتظارات شما از بازار را بالا خواهند برد و این به شما ضربه خواهد زد.

 • دسته‌ی دوم کلاهبرداران کت و شلواری دزدهای جذب سرمایه
 • استاد کارینا با اشاره به دسته‌ی دوم این دزدها در ادامه‌ی آموزه‌های استاد کارینا توضیح داد:

این قبیل از افراد خود را افراد پر سودی در بازار معرفی می‌کنند و شما را اغوا می‌کنند تا به سمت آن‌ها هدایت شوید یا حتی سرمایه خود را در اختیار آن‌ها بگذارید. شما در هنگام مواجهه با این افراد احساس خواهید کرد که قطعا چندین برابر سرمایه خود سود خواهید کرد.

این افراد باید حرف‌های خود را با مدرک اثبات کنند. بنابراین اگر در صورت درخواست سند برای اثبات حرفشان از انجام آن امتناع کردند، مطمئن باشید یک جای کار می‌لنگد. بیشتر این افراد فقط با گفتن حساب ما شخصی است کار خود را توجیه می‌کنند. اما باید بدانید هر چند سوال کردن میزان درآمد از یک فرد در خیابان کار درستی نیست اما درخواست میزان درآمد از کسی که قرار است پولتان را به او بسپارید، کاملا طبیعی و حق قانونی شما است.

 • در ادامه‌ی مقاله‌ی آموزه‌های استاد کارینا به شاگردانش، این استاد گرانقدر گفت:

شخصی که می‌خواهید پول خود را به او بسپارید، باید یک حساب با نام شخصی خود داشته باشد و این حساب حداقل 6 ماه در سود مستمر باشد. فراموش نکنید برای اثبات این موضوع راهکارهای زیادی وجود دارد:

 1. درخواست فول استیتمنت: این امکان به راحتی قابل دسترسی است. کافی است شخص ادعا کننده، در قسمت اکانت خود با انتخاب گزینه‌ی save to detailed statement به آن دست یابد. البته لازم به ذکر است که این امکان به راحتی پس از خروجی گرفتن قابل دستکاری است. به همین جهت، بهتر است که خود شخص سرمایه گذار با دریافت اینوستور پسورد تریدر، حساب شخصی او را چک کند. این پسورد به شما این امکان را می‌دهد که تنها حساب فرد را مشاهده کنید و اجازه معامله را از شما سلب می‌کند.

 

 1. اگر شخص ادعا کننده، پسورد خود را ندهد، می‌تواند حساب ریل خود را در یکی از سایت‌های myfxbook یا MQI متصل کرده و گفته‌های خود را اثبات نماید. این سایت‌ها درصد سود و زیان را محاسبه کرده و آن را با ارائه‌ی انواع نمودار ها به مخاطب تحویل می‌دهند.

 

 • دسته‌ی سوم کلاهبرداران کت و شلواری حساب‌های دمو
 • آموزه‌های استاد کارینا را با معرفی دسته‌ی سوم سارقان به شاگردانش پیش می‌بریم:

در بازارهای مالی می‌توانید با حساب‌های دمو و مجازی به معامله بپردازید. یعنی با پول‌های غیرواقعی معامله کرده و از خطرات بازار آگاه شوید. در این مواقع برخی از سارقان کت و شلواری با دریافت پول واقعی برای شما حساب دمو باز می‌کنند. از آنجایی که بسیاری از تازه کار ها پول خود را در هفته‌های ابتدایی هدر می‌دهند، دیگر دنبال پول خود نمی‌روند. در نتیجه به راحتی پول از چنگ شما خارج می‌شود.

به همین جهت، لازم است تا خود شما واقعی بودن حساب را بررسی کنید. برای این کار باید به نرم افزار متاتریدر و به بخش navigator مراجعه کنید. در ادامه کار سختی در پیش ندارد. اگر علامت آدمک کنار حساب شما زرد بود، یعنی حساب شما واقعی است. اما در صورتی که رنگ این آدمک سبز باشد، بدانید و آگاه باشید که حساب شما دمو می‌باشد. همچنین می‌توانید با نگهداشتن موس خود روی این نماد، از اطلاعات حساب خود اعم از دمو، واقعی یا سایر موارد دیگر اطمینان حاصل کنید.

 • دسته‌ی چهارم کلاهبرداران کت و شلواری حساب‌های سنت
 • کلاس درس، آموزه‌های استاد کارینا به قسمت‌های جالبی کشیده شد. در ادامه استاد چهارمین دسته از سارقین را معرفی نمود:

در هر یک از موارد بالا، باید مطمئن شوید که حساب شخص ادعا کننده بر حسب سنت نباشد. برخی از افراد به جای استفاده از حساب‌های دلاری از کارگزاری‌هایی استفاده می‌کنند که بر پایه‌ی سنت است. به عنوان مثال یک تریدر در این کارگزاری 100 دلار شارژ انجام می‌دهد اما در متاتریدر حساب شخص به صورت 100000 نمایش داده می‌شود. در حالی که این مبلغ به سنت است و فقط 100 دلار می‌باشد.

آشکار است که در این حساب‌ها می‌توان سودهای کوچک را چندین برابر بزرگتر نشان داد و افراد را به حیرت وا داشت. این نیز یکی از شگردهای دیگر سارقان کت و شلواری است. این دسته از افراد در آینده به راحتی به سارقان گروه دوم مبدل می‌شوند. پس مواظب این قبیل از افراد در بازار نیز باشید.

 • استاد کارینا برای شناسایی این حساب‌ها عنوان کرد:

تنها راه شناسایی این نوع حساب‌ها، مکالمه با مشاورین کارگزاری و درخواست اطلاعات بیشتر از آن ها می‌باشد.

 • دسته‌ی پنجم کلاهبرداران کت و شلواری فروشنده‌های استراتژی
 • در ادامه‌ی آموزه‌های استاد کارینا به بررسی کلاهبرداران نوع پنجم در بازار مالی از زبان این استاد می‌پردازیم:

استراتژی یکی از ملزومات ترید است. بنابراین بسیاری از سارقان با یافتن استراتژی‌های منسوخ یا رایگان در سطح اینترنت، سعی می‌کنند که آن را به قیمت‌های بالا به شما بفروشند. در مواجهه با این افراد باید هوشمند عمل کنید و از آن‌ها مانند نکاتی که پیشتر گفتم، مدارک لازم برای اثبات گفته‌های خویش را دریافت کنید.

یادآور می‌شوم که اگر کسی یک استراتژی سودده داشته باشد، یا بهتر بگویم یک ماشین چاپ پول در اختیار داشته باشد، آن را نمی‌فروشد. بنابراین باید به ادعاهای افرادی که قصد فروش روشی را دارند شک کرد. البته خرید یک استراتژی خوب اشکالی ندارد، به شرط اینکه پول خوب و معقولی برای آن دریافت شود. همچنین فرد باید به شما به طور کامل آموزش‌های لازم را داده و از آن طفره نرود. در نهایت باید به شما بگویم فریب این افراد را نخورید.

 • دسته‌ی ششم کلاهبرداران کت و شلواری فروشنده‌های سیگنال
 • آموزه‌های استاد کارینا را با گروه ششم کلاهبرداران پیش می‌گیریم. استاد کارینا درباره‌ی این گروه گفت:

امیدوارم با گفتن این موضوع سیگنال فروش‌ها ناراحت نشوند، قصد توهین به کسی ندارم اما با توجه به اینکه افراد زیادی با شعارهای تریدرهای زیادی را دچار ضررهای بزرگ کرده‌اند، این موضوع باید بررسی شود.

شناسایی این افراد کار سختی نیست. این کلاهبرداران از دادن استیتمنت طرفه رفته و امتناع می‌کنند. در این صورت شما می‌توانید با یک سرمایه‌ی کم به آن‌ها فرصت دهید تا خود را نشان دهند. اگر پس از چند ماه فعالیت او سودآور بود، می‌توانید به او اطمینان کنید.

 

 صحبت‌های پایانی استاد کارینا

آموزه‌های استاد کارینا

آموزه‌های استاد کارینا

 

 • کنار آموزه‌های استاد کارینا لازم است تا صحبت‌های وی درباره‌ی سرمایه و اعتماد به دیگران را نیز بخوانیم:

عزیزانم، سرمایه‌ی خود را بیهوده به باد ندهید. چرا وقتی که قصد خرید دارید، تمام مغازه‌ها را می‌گردید تا جنس ارزان‌تر را خریداری نمایید، اما برای سرمایه‌گذاری به راحتی به هرکسی اعتماد می‌کنید، آن هم بدون تحقیق و هیچ پرس و جویی که در نهایت سبب می‌شود تا از شما سوءاستفاده شود.

اگر می‌خواهید سرمایه‌ی خود را به دست کسی بسپارید، ابتدا مشخصات کامل شماره تلفن، آدرس منزل، اطلاعات حساب، مدارک احراز هویت و همچنین نام کارگزاری او را جویا شوید. از سوی دیگر پیشنهاد می‌کنم، برای این کار ابتدا از سرمایه‌ی اندک شروع کرده و در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات، پول بیشتری تزریق کنید.

فراموش نکنید اگر کسی در ابتدای راه 30 درصد حساب شما را وارد ضرر کرد، هرچه سریع تر قرارداد خود با وی را کنسل کنید. چرا که چنین فردی در آینده حساب شما را به صفر میل خواهد داد.

 

  لینک کوتاه: