10 مورد از دلایل عالی بودن معامله گری

بدون شک معامله‌گری بسیاری اوقات دلسرد کننده است. همچنین مقالات و فیلم‌های زیادی در این باره وجود دارد که بر این موضوع تاکید دارند که ترید کردن سخت است. همه‌ی این مطالب درست است. بله، معامله کردن امری سخت و گاهی نیز نگران‌کننده و استرس زاست. حتی تریدرهای حرفه‌ای نیز ممکن است چندین ماه به صورت متوالی ضرر کنند. اما فراموش نکنید که معامله‌گری علاوه بر همه‌ی مشقت‌هایی که دارد، می‌تواند برای افراد مختلف مکان مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. در ادامه با دلایل عالی بودن معامله گری آشنا خواهید شد.

چرا معامله‌گری خوب است؟

چرا معامله‌گری خوب است؟

بررسی دلایل عالی بودن معامله گری

10 دلیل مهم برای عالی بودن ترید وجود دارد. در ادامه به این دلایل خواهیم پرداخت:

 • آشکارترین دلیل، آزادی مالی

بسیاری مفهوم آزادی مالی را با داشتن پول زیاد تا جایی که هیچ نگرانی برای زندگی نداشته باشند، اشتباه می‌گیرند. در واقع مفهوم آزادی در معامله‌گری بسیار گسترده تر است. درآمدزایی با یک لپ تاپ یا گوشی در هر نقطه‌ای از دنیا می‌تواند بسیار جذاب باشد.

لقب معامله گر موفق به کسی تعلق می‌گیرد که بتواند از بازار درآمد کسب کند. اما نکته‌ای که وجود دارد، نوع دیگر آزادی در این کار است که شما را قادر می‌سازد در هر لحظه‌ای از زندگی به هر فعالیتی که دوست دارید، بپردازید. این آزادی هیچ قیمتی ندارد.

بنابراین یکی از آشکارترین دلایل عالی بودن معامله گری را می‌توان آزادی مالی نامید.

 • ایجاد یک ذهنیت جدید و سرسختی

کار روزانه برای یک شخص، بسیاری از افراد را عصبی می‌کند. در واقع هیچ کسی دوست مدت زمان بیداری خود را برای ثروتمند شدن شخص دیگری کار کند. یک معامله گر با با پذیرفتن دنیای واقعی و عدم تسلیم شدن در برابر دنیایی که جامعه به او تحمیل می‌کند، وارد ترید می‌شود. این یکی دیگر از دلایل عالی بودن معامله گری است.

به همین جهت برای آغاز این فعالیت باید یک ذهنیت متفاوت نسبت به سایر افراد داشته باشید. ذهنیتی که شما را از قید دنیای کنونی رها سازد و از وابستگی به دنیای کارمندی جدا کند. تریدر مانند یک گرگی است که خود را در برابر دنیا تصور می‌کند و تفکرات دیگران در زندگی وی هیچ ارزشی ندارد. افرادی که در ماتریکس زندگی گیر افتاده‌اند و زندگی خود را مانند یک زندانی پذیرفته اند، عموما معامله‌گری را بسیار دور از دسترس می‌دانند. پیش از ورود به آن باید ذهنیت خود را از باقی افراد جامعه جدا کنید.

 • رهاشدن از سیستم بردگی کارمندی

از مهمترین دلایل عالی بودن معامله گری وارستگی از سیستم کارمندی است. شما می‌توانید لب ساحل بنشینید و در حالی که مشغول استراحت هستید، به معاملات خود بپردازید. تنها باید یادتان باشد، زمانی به معامله بپردازید که احتمال موفقیت در آن بالا باشد.

اما موضوع زمانی جالب تر می‌شود که بدانید که دیگر نیازی ندارید که به رئیس خود جوابگو باشید. نیازی ندارید که هر روز سر ساعت خاصی از خواب بلند شوید. حتی نیازی نیست که هر روز برای رفتن به کاری آماده شوید که به آن علاقه ندارید. معامله‌گری یک راه ساده برای آزادی از بردگی است. بله درست است. 40 ساعت نشستن پشت میز در یک اتاق کوچک در طول هفته، یک بردگی نوین در دنیای امروزی محسوب می‌شود. هر چند ترید ساده نیست، اما به شما یک فرصت برای جدایی از این نظام بردگی فراهم می‌کند.

معامله در سفر و تفریح

معامله در سفر و تفریح

 • قدرت انعطاف

داشتن انعطاف نیز در لیست دلایل عالی بودن معامله گری قرار می‌گیرد. یک معامله کننده برای رفتن به مهمانی یا تعطیلات مجبور نیست تا مرخصی بگیرد یا خود را بیمار نشان دهد. هر وقت خواستید می‌توانید به مسافرت بروید و هر زمان که دوست داشتید، می‌توانید به دیدن اقوام بپردازید. همین که شما برای فعالیت‌های خود از کس دیگری اجازه نمی‌گیرید، عالی است.

 • وقت گذاشتن برای خانواده

در کنار خانواده بودن هیچ قیمتی ندارد. بنابراین یکی دیگر از دلایل عالی بودن معامله گری ، گذراندن تمام روز با اعضای خانواده می‌باشد. اگر شما صاحب فرزند باشید، به راحتی می‌تواند به رشد آن‌ها کمک کنید و زمان زیادی را برای تربیت آن‌ها صرف کنید. زندگی کارمندی و نشستن 8 ساعت یا بیشتر پشت یک میز، می‌تواند شما را از خانواده و همسر خود دور کند.

 • درک بهتر دنیا

معامله‌گری به شما کمک خواهد کرد تا به تفاوت اقتصاد های دنیا پی ببرید. اصلا جالب نیست که از جزئیات بازار ارز و قدرت کشورها اطلاع نداشته باشید. پرداختن به ترید شما را از جزئیات اقتصادی کشورهای دنیا آگاه می‌کند و دید شما نسبت به دنیا را تغییر می‌دهد. درک بهتر دنیا به این مورد از دلایل عالی بودن معامله گری است که اگر شما بخواهید به کشور دیگری سفر کنید از ارزش نرخ ارز کشور مقصد و تفاوت آن با ارز کشور خود مطلع خواهید بود.

آشنایی با اقتصاد دنیا در ترید

آشنایی با اقتصاد دنیا در ترید

 

 

 • رئیس خود بودن

دلایل عالی بودن معامله گری فقط به اینجا ختم نمی‌شود.شاید اگر آزادی، انعطاف، در کنار خانواده بودن و همه‌ی ویژگی‌های دیگر را کنار بگذارید، شاید این یکی از بهترین مزیت‌های تریدر شدن است. دیگر نیازی نیست برای کارهای خود جواب پس بدهید. تمام تصمیمات خود چه در کار و چه در زندگی را خودتان با اختیار خودتان خواهید گرفت. معامله‌گری عالی است، چون که رئیس خودتان هستید.

البته نباید فراموش کرد که این ویژگی برای هر فردی مناسب نیست. شاید با این کار معنای آزادی را بچشید، اما باید قبول کرد که همه‌ی افراد نمی‌توانند در خود انگیزه‌ی کاری ایجاد کنند. اگر این توانایی را در خود نمی‌بینید، پس ترید جای مناسبی برای شما نیست. فرض کنید که هر روز از خواب بیدار شوید و حوصله‌ی ترید کردن نداشته باشید. این یک فاجعه است.

از برترین ویژگی‌های معامله گری از نظر بنده سفر کردن و مینیمالیسم است. من برای زندگی و ترید یک رویکرد مینیمالیسم دارم. عاشق سفر هستم و از آن لذت می‌برم. به همین دلیل به ترید می‌پردازم و هر موقع که لازم باشد، به مسافرت می‌روم. تنها چیزی که در سفر به آن نیاز دارم ، لپ تاپ یا آی پد است که با آن معاملات را مدیریت و نمودار ها را بررسی کنم. سبک زندگی مینیمالیسم و تریدینگ به شما یک انرژی مضاعف القا خواهد کرد. این تفکر ذهن شما را آزاد کرده و تمرکزتان را در ترید افزایش می‎‌دهد.

 • پرهیز از کار فیزیکی و کار همیشگی

یکی دیگر از دلایل عالی بودن معامله گری کار همیشگی و بدون بازنشستگی اجباری است. شما در تریدینگ هیچ محدودیتی ندارید. چه سن کمی داشته باشید و چه زمان بازنشستگی شما فرا رسیده باشد، باز هم چیزی جلودار شما نیست و می‌توانید تا آخر عمرتان درآمدزایی کنید. از سوی دیگر قرار نیست هیچ کار فیزیکی انجام بدهید. این نیز یک مزیت محسوب خواهد شد.

 • یکسان بودن شرایط برای همه

معامله‌گری علاوه بر اعطای یک زندگی آرام به فرد و آزادی او از وابستگی‌ها، هیچ پیش‌نیازی نیاز ندارد. یک معامله‌گر برای شروع سرمایه‌گذاری مجبور به داشتن مدرک دانشگاهی یا سایر مدارک دیگر نیست. بنابراین یکی دیگر از دلایل عالی بودن معامله گری را می‌توان همین شرایط یکسان برای افراد دانست. اگر می‌خواهید وارد معامله شوید، می‌توانید از صفر شروع کنید و در معاملات پا به پای بقیه جلو بروید. تنها چیزی که در آن نیاز دارید، فقط تلاش و امیدواری است.

شرایط یکسان در معامله‌گری و ترید

شرایط یکسان در معامله‌گری و ترید

 • سخاوتمندی

یک معامله گر موفق می‌تواند به خانواده و دوستان خود نیز کمک کند. در واقع یکی دیگر از دلایل عالی بودن معامله گری ، توانایی کمک به نزدیکان و سخاوتمندی است. شما علاوه بر کمک‌های مالی، می‌توانید به دوستان و نزدیکان خود، تریدینگ را آموزش دهید تا آن‌ها نیز از بازار درآمد داشته باشند. فراموش نکنید این کار هم باعث پیشرفت آشنایان می‌شود و هم از درون، روحیات شما را متحول می‌کند. به همین دلیل بسیاری از معامله‌گر ها رو به آموزش به دیگران می‌آورند. چرا که زندگی بدون کمک به دیگران کامل نیست.

  لینک کوتاه: