10 راز برتر جان مورفی

جان مورفی

یکی از آموزش هایی که در دوره آموزش تحلیل تکنیکال بدان اشاره ورزیده می شود، 10 قانون برتر تحلیل تکنیکال با بهره گیری از نمودارها و با هدف پیش بینی نمودن روند قیمت ها بر حسب مطالعات جان مورفی می باشد.

جان مورفی تحلیل گر بزرگ بازار بورس است که مطالعات و تجارب 30 ساله خود را به صورت ساده در قالب ده نکته ساده بیان نموده است که در اینجا به آن موارد ده گانه اشاره می کنیم.

جان مورفی

10 راز برتر جان مورفی در مورد تحلیل تکنیکال

در آموزش تحلیل تکنیکال جان مورفی 10 راز برتر خود را بر اساس تجربه 30 ساله خود در بازار بورس برملا ساخته است که در اینجا به معرفی این ده مورد اشاره می کنیم.

1- ترسیم روند ها
2- تشخیص روند ها و حرکت به سمت و سوی آن ها
3- باز شنایی حمایت و مقاومت ها در تحلیل تکنیکال
4- سنجیدن اندازه عقب نشینی در تحلیل تکنیکال
5- ترسیم خطوط
6- دنبال کردن میانگین
7- یادگیری چرخش ها
8- بازشناسی علائم هشدار دهنده
9- وجود یا عدم وجود یک روند
10- بازشناسی علائم تأیید کننده

بنابراین می بایست این ده مورد را در تحلیل تکنیکال بر حسب نظریه جان مورفی به عنوان 10 مورد برتر در آموزش تحلیل تکنیکالشناخت و آن ها را بکار بست. بر حسب این ده مورد حاصل از تجربیات جان مورفی می توان به این نتیجه دست یافت که برای معامله کردن در بورس می بایست از سیگنال های زیادی استفاده نمود.

به واقع هر سیگنال ریسک کار را در فرآیند بورس تا حد اعلایی کاهش می دهد. بنابراین طبق نظر جان مورفی بهره بردن از یک سیگنال به تنهایی نمی تواند معامله گر را در فرآیند بورس در مسیر سود و سوددهی به پیش ببرد و در این راه پر پیچ و خم حتما معامله گر با خطا و اشتباهات زیادی رو به رو خواهد شد. آموزش بورس و دوره های که پیش روی معامله گران است، آنها را در بازار بورس مدد می رساند.

نکات کلی در مورد ده قانون برتر جان مورفی

برای آشنایی بیشتر با رازهای برتر جان مورفی به چند نکته اساسی اشاره می شود:

الف) در قانونی تکنیکال جان مورفی اگر در کوتاه مدت اقدام به خرید و فروش کنید، می بایست از نمودار روزانه یا در طی روز استفاده کنید و اگر میان مدت معامله کنید، باید از نمودار روزانه یا هفتگی استفاده کنید.
ب) طبق گفته جان مورفی می بایست درصد پیمایش مجدد یک روند را اندازه گیری نمود چرا که در واقع تصحیحات بازاری که روند بالا و یا پایین را صورت می بخشد، بخش شایان توجهی از روند قبلی را دوباره سازی می کند.
ج) جان مورفی تأکید زیادی روی ترسیم خطوط روند دارد. کاری که از جمله ساده ترین راه های نمودار خوانی به شمار می آید. چیزی که در تصویر زیر به خوبی قابل مشاهده است:

جان مورفی

برعکس تصویر بالا در روندهای نزولی، خطوط روند بر روی دو نقطه بالایی متوالی ترسم می‌شوند.

د) یکی از نوسانگرهای مرسوم و رایج در آموزش تحلیل تکنیکال، نوسانگر RSI می باشد که نوسان گر مورد علاقه جان مورفی است.

جان مورفی

ه) جان مورفی سفارش‌های خرید و فروش قبل از شروع بازار را به منزله هشدار می ‌پندارد که روند در حال تکمیل و توقف می باشد. یک‌ روند رو به بالا و صحیح می بایست با حجم صعودی و سفارش‌های خرید و فروش قبل از شروع بازار همراه باشد.


 

• فایل های مرتبط

10 فرمان جان مرفی برای معاملات حرفه ای (۳ صفحه)

    لینک کوتاه: