پرشیا – توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا

پرشیا – توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا

تاریخچه :

شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا در تاریخ 1384/05/31 تحت شماره 252925 در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری استان تهران با شخصیت حقوقی سهامی خاص به ثبت رسید.طبق روزنامه رسمی شماره 20924 مورخ 1395/10/18 به سهامی عام تبدیل گردید. گروه شامل شرکت توسعه صنعت نفت وگاز پرشیا و شرکت های فرعی آن شرکت نفت پارس و شرکت شیمیایی مدبران شیمی و شرکت پارس بازرگان می باشد .

مرکز اصلی شرکت تهران خیابان میر داماد شرقی بین خیابان نفت شمالی و اتوبان مدرس بسمت شمال پلاک 253 است. دفتر آن در اهواز به نشانی بلوار پاسداران ، شهرک صنعتی شماره 1 ، ساختمان فنی و مهندسی ، طبقه دوم شرقی می باشد.
محل اصلی احداث چاههای نفت میدان یاران شمالی واقع در 130 کیلومتری جنوب غربی اهواز و در غرب میدان آزادگان جنوبی و میدان منصوری واقع در 60 کیلومتری غرب اهواز می باشند .

به موجب صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1395/08/22 و مجوز شماره 122/14509 مورخه 1395/09/06 سازمان بورس اوراق بهادار، تعداد سهام متعلق به سهامداران از 20 میلیون سهم به 2میلیارد سهم تغییر پیدا کرد. نوع شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت. اساسنامه جدید شرکت مشتمل بر 56 ماده و 11 تبصره جایگزین اساسنامه قبلی شرکت گردید. همچنین شرکت در تاریخ 95/07/24 توسط هیئت پذیرش بورس جهت ورود شرکت درفهرست نرخهای بازار دوم بورس اوراق بهادار مورد پذیرش قرارگرفت. در ابتدای سال 96 با نماد پرشیا در بورس اوراق بهادار درج گردید.

شرکت در حال حاضر تحت پوشش گروه توسعه انرژی تدبیر (سهامی خاص) می باشد.


موضوع فعالیت شرکت اصلی :

بر طبق ماده 2 اساسنامه عبارتست از :

1 انجام فعالیت های پائین دستی و بالا دستی نفت و گاز از قبیل اکتشاف ، حفاری ، ذخیره سازی گاز ، توسعه میادین نفتی بصورت EPC . ایجاد پیمانکاری پالایشگاه و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

2 تامین و احداث و ایجاد خطوط لوله و سایر وسایل انتقال نفت و گاز ، تولید و ساخت تجهیزات مربوط به نفت و گاز و پتروشیمی و انجام خدمات مهندسی و طراحی مربوط به فعالیت های فوق الذکر و مدیریت پروژه های مختلف از جمله صنایع نفت، گاز و پتروشیمی( MC )

3 مشارکت و سرمایه گذاری با اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی وخارجی، سرمایه گذاری در سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و سایر شرکتها

4 اخذ اعتبارات وتسهیلات ریالی و ارزی از بانک ها و موسسات اعتباری داخلی و خارجی

5 شرکت در مناقصات و مزایدات داخلی و خارجی اعم از بخش دولتی و خصوصی

6 اخذ و اعطای نمایندگی از و به اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی

7 صادرات و واردات و امور بازرگانی مربوط به موضوع شرکت

8 هر نوع فعالیت های مجاز دیگری که بطور مستقیم و غیر مستقیم با موضوع شرکت در ارتباط بوده و یا در جهت اجرای آن ضرورت داشته و نافذ باشد.


آدرس دفتر و امور سهام : تهران-میرداماد-بین خیابان نفت شمالی و اتوبان مدرس شمالی -پلاک 253

تلفن تماس : 26420960 – 021

وبسایت : http://www.persia-oil.com

    لینک کوتاه: