حرآهن – راه آهن حمل ونقل

حرآهن – راه آهن حمل و نقل

تاریخچه :

شرکت راه آهن حمل و نقل به شماره ثبت 96201 در تاریخ 1371/12/25 و با سرمایه ثبت شده 600 میلیارد ریال متعلق به مؤسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران است. شخصیت شرکت در تاریخ 1396/5/22 از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت.

این شرکت با داشتن پروانه فعالیت حمل و نقل بین المللی کالا و عضویت در انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی ایران و همچنین عضویت در فدراسیون فورواردرهای جهان (فیاتا) و با دارا بودن گواهینامه ایزو 2015-9001 در زمینه حمل و نقل داخلی و بین المللی با راه آهن فعالیت می کند . این شرکت در بخش حمل و نقل بین المللی با مشارکت دو شرکت عمده حمل و نقل ریلی قزاقستان و ازبکستان درصدد توسعه حمل و نقل ریلی صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی میباشد.

طبق صورتجلسه هیئت مدیره مورخ 1395/8/8 و صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1395/8/11 سرمایه شرکت از مبلغ 150 میلیارد ریال به 600 میلیارد ریال افزایش یافته و در تاریخ 1395/10/29 در اداره ثبت شرکتها ، ثبت گردید . طبق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1396/3/31 و مجوز شماره 23130/122  مورخ 1396/4/25 اداره تمرکز اطلاعات نهادهای عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار، نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد .

حرآهن در تاریخ 1396/5/22 در اداره ثبت شرکتها، ثبت گردید . در تاریخ 1396/6/22 با شماره 11529 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شد. پس از ثبت شرکت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ 1396/7/11 نماد شرکت به نام حرآهن در سایت کدال درج گردید.


فعالیت اصلی شرکت :

1 .  فعالیت حمل و نقل محمولات معدنی

حمل محمولات معدنی یکی از مهمترین فعالیتهای شرکت محسوب می گردد . شامل حمل و نقل ریلی سالانه حدود 3 میلیون تن محموله سنگ آهن، ذغال سنگ، گندله، و… می باشد. مشتریان عمده شامل شرکت های ذوب آهن اصفهان ، سنگ آهن مرکزی و فولاد خراسان می باشد . با استفاده از تعداد 1744دستگاه واگن لبه بلند ملکی از مبدأ معادن زرند ، پل سفید، زرین و طبس به مقصد ایستگاه زرین شهر اصفهان و از معدن چغارت به بندر عباس حمل میشوند . ضمنا در زمینه حمل نقل محمولات معدنی در سال 1392 با مشارکت این شرکت و مجتمع فولاد خراسان، شرکت مشترکی به نام فولاد ریل توس تأسیس شد. تعداد 600 دستگاه واگن لبه بلند شرکت راه آهن حمل ونقل طی قرارداد اجاره سه ساله در اختیار آن شرکت میباشد که جهت حمل بار از مبادی گل گهر و ارژنگ به مقصد مجتمع فولاد خراسان مورد استفاده قرار می گیرد .

2 . فعالیت حمل و نقل محمولات سوختی

فعالیت حمل و نقل محمولات سوختی با استفاده از تعداد 449 دستگاه واگنهای مخزندار شرکت شامل قرارداد حمل با شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران میباشد . که به صورت متقاضی عمده حمل محمولات سوختی با واگن مخزن دار میباشد. حمل و نقل محمولات سوختی بعد از مواد معدنی بزرگترین بخش حمل و نقل ریلی کشور را شامل می شود.

3 . فعالیت حمل و نقل داخلی و ترانزیت کالا

فعالیت حمل و نقل ریلی ترانزیت کالا از جمله فعالیتهای مهم شرکت می باشد که شامل حمل و نقل انواع کالا از مبادی ورودی و نقاط داخل کشور به مقاصد داخل و خارج کشور بوده است و تحت عناوین کالاهای صادراتی، وارداتی، ترانزیتی حمل میشود، درآمد و هزینه این عملیات در بخش ترانزیت به صورت ارزی و در بخش داخلی به صورت ریالی می باشد. این فعالیت بطور عمده در حوزه کشورهای آسیای میانه و با استفاده از واگنهای باری آن کشورها و براساس همکاری بین المللی و بطور خاص قرارداد همکاری تجاری با شرکت ترانس گروپ سیستمر کشور ازبکستان می باشد.

4 . فعالیت حمل و نقل توشه و خودرو

فعالیت حمل و نقل توشه و خودرو از سال 1373 آغاز شده است. این فعالی تها شامل مدیریت انبار های توشه در سراسر خطوط راه آهن و بهره برداری از واگنهای توشه و حمل خودرو است که طبق قرار داد در اجاره این شرکت می باشد. نرخ اجاره واگنها به صورت واگن روز است که به اضافه هزینه های تعمیر و نگهداری داخل واگنها و هزینه تعمیر و نگهداری جاری انبارهای توشه، بعهده این شرکت می باشد. انبار های توشه در تهران توسط پرسنل شرکت و در تعداد 32 ایستگاه بزرگ تشکیلاتی توسط پیمانکاران طرف قرارداد اداره میشوند. همچنین قابل ذکر است درآمد این فعالیت بصورت نقد بوده و از دیگر مزایای آن
برخورداری از حضور در شبکه پیمانکاران در طول خطوط ریلی کشور است. فعالیت حمل توشه و خرده باراولین فعالیت و اساس تشکیل شرکت راه آهن حمل و نقل است.

5 . فعالیت پایانه نفتی بندرعباس

تخلیه مواد نفتی از واگنهای مخزن دار و بارگیری در کامیون در پایانه نفتی بندر عباس و با استفاده از خطوط لوله و تأسیسات آن که توسط این شرکت سرمایه گذاری و احداث شده است انجام می گیرد. هزینه های عملیاتی به طور عمده شامل هزینه تخلیه و بارگیری، هزینه اجاره پایانه نفتی و هزینه تعمیر و نگهداری تأسیسات میباشد. فعالیت پایانه نفتی به عنوان یکی از خدمات جنبی حمل و نقل ترانزیت محمولات سوختی و در راستای حفظ و توسعه سهم آن میباشد .


مدیر عامل : عبادا.. فروزش

شماره تلفن :  02166424900

نمابر : 02166421216

نشانی دفتر :تهران خیابان کارگر شمالی خیابان نصرت پلاک 124

نشانی امور سهام : تهران خیابان کارگر شمالی خیابان نصرت پلاک 124

وبسایت : www.rwt.ir

ایمیل : info@rwt.ir

حسابرس : موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت داریا روش (حسابداران رسمی)

سرمایه : 600000

مدیر مالی : حسین سلامی

شناسه ملی : 10101402621

    لینک کوتاه: