تحلیل تکنیکال در بورس متمرکز بر نوسانات قیمت

تحلیل تکنیکال در بورس متمرکز بر نوسانات قیمت در گذشته:

تحلیل تکنیکال در بورس ، از آنجایی مورد اهمیت قرار گرفت که تحلیلگران بازار به این قضیه پی بردند که تغییرات و نوسانات قیمت در بازاربورس را نمی توان صرفا با استفاده از اطلاعات مالی شرکت ها و نسبت های اهرمی تحلیلی بنیادی تفسیر کرد.

در این زمینه چارلز داو بنیانگذار تحلیل تکنیکی، بر این باور است که نوسانات قیمت را در بازار می توان به سه دسته جداگانه تفکیک کرد، وی خاطر نشان کرد که تحلیل فاندامنتال (تحلیل بنیادی) به تنهایی قادر نیست، نوسانات قیمت ها را تعیین کند. لذا حتما عوامل دیگری وجود دارد که بر نوسانات قیمت تاثیر می گذارند.

همین‌الان آموزش‌های سایت ما را دنبال کنید تا در پایان دوره‌های آموزشی بورس به یک فرد کاملاًحرفه‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری بورس تبدیل شوید.

تحلیل تکنیکال در بورس بر پایه نظریه نوسانات قیمت داو:

مهمترین اصول تحلیل تکنیکی، بیان می دارد که همه چیز در نوسانات قیمت خلاصه می شود.

• نوسانهای اولیه قیمت، که در بازارهای افزایشی به مدت چند سال جهشی رو به بالا را طی میکند و بالعکس در بازارهای کاهشی نیز حرکتی رو به پایین دارد.
• در نوسان های ثانویه یا دوره تعدیلات، قیمت ها فقط برای چند ماه جهشی رو به بالا دارد.
• نوسانهای روزانه، که نوسانهای بدون مفهوم یا تصادفی نیز هستند.

تحلیل تکنیکال در بورس1

دلایل اهمیت تحلیل تکنیکال در بورس:

به دلیل روند طولانی تحلیل بنیادی شرکت ها با استفاده از نسبت های اهرمی، و همچنین محدودیت هایی که همیشه در اطلاع رسانی وجود دارد که منشا آن می تواند دلایل شخصی و یا امنیتی شرکت باشد، لزوم استفاده از تحلیل تکنیکال در بورس که با بررسی نوسانات قیمت سهام در گذشته سعی دارد اینده ان را پیشبینی کند، بیش از پیش مورد توجه تحلیلگران و سرمایه گذاران بازار بورس قرار گرفت.

تحلیل گر تکنیکال بر این باور است که، همه چیز در سابقه نهفته است. و بررسی نوسانات قیمت در گذشته دریچه ای رو به آینده می گشاید. و از آنجایی که سرعت عمل بیشتری در تحلیل تکنیکی در بورس نسبت به تحلیل بنیادی وجود دارد،می توان تعداد بیشتری سهام و چندین نوع ارزش شرکت را نسبت به پیش بینی قیمت در اینده مورد تحلیل قرار داد.

از طرف دیگر چون اجرای تحلیل تکنیکال در بورس نسبت به تحلیل بنیادی، نیاز به دانش کمتری از علوم اقتصادی و سیاسی دارد بنابراین راحت تر پذیرفته شده است.

زمانی که محرک موثر بر تغییر قیمت اعم از ( اقتصادی، سیاسی، روانشناختی و …) شناسایی شود به خودی خود رمز و رموز بازار برملا می شود و انچه در آینده جای دارد نمایان می شود.

تحلیل تکنیکی بر اساس اینکه قیمت در یک روند حرکت می کند و ادامه می یابد و به تحلیل می پردازد مگر آشفتگی در بازار رخ دهد.


 

• فایل های مرتبط

چرا باید تحلیل تکنیکال را بیاموزید؟ (۲۰ صفحه)

کاربرد عملی تحلیل تکنیکال در بازار (۱۷۰ صفحه)

مشکلات تحلیل تکنیکال و روشھای تسلط بر آنھا (۱۲ صفحه)

اصول اولیه تحلیل تکنیکال (۱۰ صفحه)

تحلیل تکنیکال نقاشی نیست! (۶ صفحه)

 

 


• فایل های صوتی مرتبط

۱- تحلیل های بنیادی و تکنیکال

 

    لینک کوتاه: